top of page

KURUCUMUZUN MESAJI

Değerli Velilerim Merhaba,

Amacımız Atatürk ilke ve inkılapları ışığında; öğrenmeyi seven, çevresine karşı duyarlı ve saygılı, çözüm odaklı, özgüvenli, doğa dostu, kültürel ve milli değerlerimize sahip çıkan dünya vatandaşları yetiştirmektir. Deneyimli eğitim kadromuzla ve  çocuklarını bizlere emanet eden kıymetli velilerimizle geleceğimizi yani en değerli varlıklarımızı birlikte şekillendiriyoruz.

Ankara Teknoloji Koleji olarak  önceliğimiz çocuklarımızın çocukluğunu yaşayarak mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bununla birlikte çocuğumuzun bireysel farklılıklarını dikkate alarak onların eğitim almalarına olanak sağlamaktır. Çünkü her çocuğun “biricik” olduğunun farkındayız. Her öğrencimizin ihtiyaçlarına uygun, farklı yöntem ve tekniklerle eğitim – öğretim hayatına devam etmesini önemsiyoruz. Aynı zamanda  öğrencilerimizin  21. yüzyıl  becerilerini de edinmelerini hedefleyen  bir okuluz. 2040’lara 50’lere birey yetiştirmeye çalışırken bir bilinmeze yelken açıyoruz. Çünkü teknoloji ve bilim çok hızlı ilerliyor. Hemen hemen her gün  bizi şaşırtacak yeni bir buluş ile karşı karşıya kalıyoruz. Hal böyle olunca  aslında çocuklarımızı hazırlayacağımız dünyayı bilmek, o dünyaya özgü meslek tanımlarını öngörmek hayli zor. Bu durumda eğitim sistemimizi şekillendirirken çocuklarımızın;

  • Değişen şartlara uyum sağlayabilecek bireyler olmaları,

  • Farklı sorunlara farklı çözümler bulabilmeleri,

  • İşleri, kendi adına yapacak makineleri yönetebilecek becerilere sahip olmaları,

  • Yaratıcılık ve  girişimci ruhuna sahip bireyler olmalarını, daima göz önünde bulundururuz.

“Teknolojik Okul” sloganıyla Ankara Teknoloji Koleji öğrencisiyle, eğitimcisiyle, velisiyle öğrenmeyi seven, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinmiş bir okuldur.  

Aydınlık yarınları oluşturmak ve dünyayı değiştirmek için siz değerli velilerimizi ve eğitimcilerimizi “ATK Ailesi” çatısı altında buluşmaya  davet ediyorum. 

 

İlhan Şahin ve Buğra Can Erbil
 

Ankara Teknoloji Koleji Kurucuları

Ilhan-Sahin-scaled_edited.png
bottom of page