top of page

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Elektrik-Elektronik Teknoloji Alanı

"Uluslararası Elektronik Sektörüne Giden Yol " ATK MTAL’den Geçiyor.

Hiperaktif bir hızla değişen dünyada, elektrik-elektronik teknolojisi alanı bizlere sıra dışı fırsatlar sunarken, eşi benzeri görülmemiş bir rekabet ortamı da oluşturuyor. Ülkemizin bu ortamda lider ve belirleyici bir role sahip olması, bu sektörün yetişmiş eleman ihtiyacından geçiyor. Yola bu bilinçle çıkan Teknoloji Koleji, geleceğin mühendislerini bugünden yetiştiriyor.  
Teknoloji Kolejinin akademik kadrosuyla, donanımlı laboratuvarlarla, öğrencilerimizi geleceğin keşiflerini yapmaları için geleceğe dünya standartlarında hazırlıyoruz. Son teknolojiye göre donatılmış laboratuvarlarımızda deneyerek ve gözleyerek öğrenme imkanı sunuyor. Hem uluslararası hem ulusal teknik eğitimde fark oluşturan Teknoloji Kolejinin akademik kadrosu, elektrik ve elektroniğin sağlam temellerini atıyor.
Mesleki gelişim, elektrik elektronik ölçme uygulamaları, elektrik devre hesaplamaları, teknik ve meslek resim çizimleri yapma ile ilgili bilgi, beceri ve yetkinliklerin kazanılması bu programda sunduklarımızdan yalnızca bazıları. 

bottom of page